Cum putem verifica popularitatea unui site web

0

Daca ne-am intrebat  vreodată de ce pagina de genul lui  Facebook nu se încarcă rapid. În primul rând, deoarece unele dintre aceste servicii sunt fie din cauza unor sarcini grele în sistemele, sau din cauza unor fel de atac cibernetic. Dar cum putem știi despre el? Ei bine, dacă se întâmplă problema accesari  data viitoare, trebuie să mergeți mai întâi și să verificam de stare serviciului.
Fiecare site-ul popular sau serviciu online are o pagină găzduită, fie pe propriile servere sau are o parte găzduit sau contine niste  pagini  pentru a arăta statutul de diverse servicii pe care le oferă.
De aici aven o listă a unora dintre aceste pagini pe care le puteți marcaj și verificați atunci când ne  confruntă cu o  problemă de genu.

  1. Google Apps Status Page – http://www.google.com/appsstatus
  2. Facebook Status Page – https://developers.facebook.com/status/
  3. SoundCloud Status Page – http://status.soundcloud.com/
  4. Shopify Status Page – https://status.shopify.com/
  5. Twitter Status Page – http://status.twitter.com/
  6. GitHub Status Page – https://status.github.com/
  7. Digital Ocean Status Page – https://status.digitalocean.com/
  8. Stack Overflow status Page – http://stackstatus.net/
  9. New Relic Status Page – https://status.newrelic.com/
  10. Vimeo Status Page – http://www.vimeostatus.com/
  11. KickStarter Status Page – http://status.kickstarter.com/
  12. Citrix Status Page – http://status.gotomeeting.com/
  13. Disqus Status Page – https://status.disqus.com/
  14. Heroku Status Page – https://status.heroku.com/
  15. Apple Services Status Page – https://www.apple.com/support/systemstatus/
  16. Adobe Status Page – http://status.adobe.com/
  17. Bit Bucket Status Page – http://status.bitbucket.org/
  18. Rackspace App Status Page – http://status.apps.rackspace.com/
  19. Rackspace Cloud Status Page – https://status.rackspace.com/
  20. Slack Status Page – https://status.slack.com/
  21. CloudFlare Status Page – https://www.cloudflarestatus.com/
  22. MaxCDN Status Page  – http://status.maxcdn.com/
  23. Evernote Status Page – http://status.evernote.com/
  24. Amazon AWS Status Page – http://status.aws.amazon.com/
  25. SendGrid Status Page – http://status.sendgrid.com/
  26. Docker Status Page – https://status.docker.com/
  27. MongoDB Labs Status Page – http://status.mongolab.com/
  28. Mandrill App Status Page – http://status.mandrillapp.com/
  29. Box Status Page – https://status.box.com/

Leave A Reply

Your email address will not be published.