Salutare! In acest tutorial o sa vorbim despre Yahoo Mail. Mai exact o sa vedem cum putem dezactiva sau sterge definitiv un cont de Yahoo Mail, respectiv Yahoo Messenger. Procedeul este foarte simplu. Tot ce trebuie sa facem este sa accesam linkul acesta: https://edit.yahoo.com/config/delete_user . Pentru securitate, trebuie sa ne introducem parola de doua ori. Prima data ca sa ne logam pe contul nostru, iar a doua oara ca cei de la Yahoo sa fie sigur ca acel cont ne apartine. Dupa ce l-ati ster, contul va fi dezactivat. Daca in 90 de zile va razganditi puteti sa accesati iar linkul de mai sus si sa va activati iar contul.